Producenci
Jak dobrać biustonosz?

Odpowiednio dobrany biustonosz to klucz do komfortu i pewności siebie. W kilku krokach podpowiem Wam jak dobrać biustonosz, by był idealny:

  • Ramiączka

Jeśli zostawiają czerwone ślady na skórze, nawet po krótkim noszeniu lub wrzynają się w ramiona, to znak, że jak najszybciej trzeba sprawdzić regulację. Czasem drobna korekta rozwiązuje problem.

Ramiączka dobrane prawidłowo:

przylegają do ciała, są lekko napięte, jednak nie wpijają się w ramiona. Są ułożone do siebie równolegle lub (z tyłu) mogą tworzyć literę „V”.

  • Obwód

Gdy czujemy biustonosz przy każdym głębszym oddechu lub krępuje on swobodę ruchów czy też nie pozwala śmiać się pełną piersią, to znak, że natychmiast trzeba coś poprawić. Po zbadaniu miejsca zapięcia i wyeliminowaniu błędu związanego np. z nie tą haftką, należy zweryfikować wcześniejszy wynik mierzenia.

Przy luźnym obwodzie – szukamy mniejszego rozmiaru. Za duży obwód, przy jednocześnie za mocno ściągniętych ramiączkach, bardzo często powoduje garbienie się oraz bóle mięśni pleców.

Wersja idealna:

środek biustonosza (łącznik) ściśle przylega do ciała, dając swobodny oddech i nieskrępowane niczym ruchy. Dopasowany obwód znajduje się pod łopatkami, na tej samej wysokości z przodu i z tyłu.

  • Miseczka

Niektóre kobiety potrzebują akceptacji własnego rozmiaru i to niezależnie od sytuacji rzeczywistej. Za małe (naszym zdaniem) chcemy powiększyć, a za duże (według nas) jakoś schować. Perfekcyjnie dobrany biustonosz rozwiąże każdą sytuację!

Miseczki za małe spowodują, że biust będzie „wylewał się” i górą, i bokiem.

Rozwiązanie:

dobierz biustonosz o jeden rozmiar większy.

Kiedy zaś biust „ucieka” nam dołem, to albo miseczka jest za mała, albo obwód za luźny.

Rozwiązanie:

to wybór mniejszego rozmiaru w obwodzie i większy rozmiar miseczki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl